AKILLI TEKNOLOJİLER

Günümüz dünyasında teknoloji her alana yayılmış durumda. Endüstri 4.0 dönemi yaşanmakta ve “Nesnelerin İnterneti (IoT)” vasıtası ile tüm cihazlar, aletler, eşyalar artık akıllı bir şekilde birbirine bağlanmaktadır.

Gelecek öngörülerine göre; 2020 yılında saatte 1 milyon cihaz online olacak, 2025’te bilişim teknolojilerinin %60’ı bulut üzerinde çalışacak. Yine 2020’de 100 milyon tüketici dünyada sanal gerçeklik çözümlerini kullanarak alışveriş yapacak, internet kullanımının %30’u ekran kullanımına gerek duyulmadan giyilebilir teknolojiler üzerinden gerçekleşecektir.

Akıllı evler, akıllı şehirler, otomasyon, yapay zeka, siber güvenlik, bulut, sanal gerçeklik, giyilebilir teknolojiler günümüzün ve yakın geleceğin önemli teknoloji başlıkları olmayı sürdürecektir.

Bu alanlarda geliştirilecek her yeni sistem ya da ürün rekabet avantajı sağlayacaktır.  Ancak ne yazık ki günümüzde bu alanlarda yeterli sayı ve nitelikte yerli çözüm mevcut değildir. LOTEC olarak amacımız bu ihtiyaca cevap verebilecek hizmetleri sunmaktır.

2019 LOTEC Ltd. ŞTİ.